Ryskyarvat on arvottu perjantaina 9.12 klo. 9.00 Ylivieskan Poliisiasemalla.

Jokaiselle voittajalle ilmoitamme henkilökohtaisesti soittamalla.

Onnea voittajille!

RYSKYARVONNAN VOITTAJAT 2022





1. SOLIS 26 HTS Traktori 00464 Aapo Kivioja Haapavesi
2. Lämpöpumppu Toshiba Premium+25 JämptiJuttu 08556 Jami Sorvisto Ylivieska
3. Lehti, Maaseudun Tulevaisuus vuosikerta 01504 Esa Jokitalo Sievi
4. Lehti Koneviesti, vuosikerta 05360 Jouko Sarkkinen Oulu
5. Porakone, HiKoKi IKH Vieskan Konetarvike 04727 Elsa Mäntykenttä Pudasjärvi
6. Hylsysarja Komasa K25014, Haka Traktori 00055 Väinö Sorvisto Ylivieska
7. Akku porakonekonesarja Makita, Rautapohja 00594 Eevert Junttila Kannus
8. Akkupuhallin Stihl BGA 45, JS-kone 01516 Elvi Soukka Ylivieska
9. Lahjakortti, John Deere Forestry Ylivieska, 200 € 06362 Jani Puustinen Nurmijärvi
10. Lahjakortti, AgcoSuomi/ Valtra, 200 € 01456 Anu Siipola Kempele
11. Lahjakortti, Suihkonen/Pihlajamaa, 200 € 02437 Tero Sipilä Ylivieska
12. Lahjakortti, Sähköliike M&T, 150 € 03120 Jorma Ahistus Nivala
13. Lahjakortti, Hankkija Konekeskus, 100 € 02617 Arja Myllylä Sievi
14. Lahjakortti, NHK, 100 € 07152 Oliver Saari Kokkola
15. Lahjakortti, Kärkkäinen, 100 € 05710 Ari Pihlajavaara Hämeenlinna
16. Lahjakortti A-rengas, 60 € 06561 Tiina Purmonen Mäntsälä
17. Otsalamppu 400L, Turun Konekeskus 05256 Jari Kaukoluoto Evijärvi
18. Pellavainen Justuksen käsipyyhe 04224 Albert Kirstinä Ylivieska
19. Pellavainen Justuksen käsipyyhe 05609 Martti Pulkkinen Savonlinna
20. Pellavainen Justuksen käsipyyhe 07760 Outi Leinonen Vaala
21. Sammutuspeite, Rautapohja 02314 Jarmo Vähäkangas Ylivieska
22. Sammutuspeite, Rautapohja 06195 Harri Liukkonen Raahe
23. Sammutuspeite, Rautapohja 07415 Eemil Korhonen Nurmijärvi
24. Sammutuspeite, Rautapohja 03565 Paavo Luoma Siikajoki
25. Sammutuspeite, Rautapohja 02270 Tanja Korkia-aho Sievi as.
26. Sammutuspeite, Rautapohja 08722 Niko Seppälä Kemi
27. Sammutuspeite, Rautapohja 03116 Olli Huhtaluhta Alahärmä
28. Sammutuspeite, Rautapohja 01370 Eero Kaarlela Nivala
29. Sammutuspeite, Rautapohja 09095 Esa Niemelä Oulu
30. Sammutuspeite, Rautapohja 07137 Risto Lampinen Kuhmoinen
31. Kirjat, Kuulan historiikki 04702 Kaarina Kinnunen Kinnula
32. Kirjat, Kuulan historiikki 09145 Pasi Rautio Ylivieska
33. Kirjat, Kuulan historiikki 05133 Mika Lapinoja Himanka
34. Kirjat, Kuulan historiikki 00324 Kullervo Niemelä Kalajoki
35. Kirjat, Kuulan historiikki 08797 Sami Peltola Raisio
36. Kirjat, Kuulan historiikki 07585 Mika Hämäläinen Kouvola
37. Kirjat, Kuulan historiikki 05686 Regina Saavalainen Klaukkala
38. Kirjat, Kuulan historiikki 06685 Jarkko Kontio Espoo
39. Kirjat, Kuulan historiikki 04935 Johanna Rautakoski Ylivieska
40. Kirjat, Kuulan historiikki 03958 Niilo Rintala Kokkola