Sigge All Stars -tapahtuma keräsi vapunpäivänä Suvannolle 336 katsojaa. Kahden vuoden koronatauon jälkeen pelattu All Stars -ottelu päättyi Siggen suojattien 2-0 (3-2, 9-2) -voittoon.
Kentällä nähtiin useita takavuosien pesistähtiä sekä tämän hetken kovimpia pallon iskijöitä. Mukavana höysteenä all stars -joukkueessa esiintyi golfia ammatikseen pelannut Henri Lipsanen, joka hoiti mallikkaasti isoa tonttia niin sisä- kuin ulkopelissä.
Tämän vuoden all stars -nipussa oli enemmän Kuula-taustaisia pelaajia kuin koskaan. Jussi ja Sami Haapakosken lisäksi Aatu Saastamoinen ja Markus Keski-Petäjä ovat tuttuja pelaajia Suvannolla.
Sami Haapakosken, Saastamoisen ja Keski-Petäjän lisäksi KeKin tämän kauden joukkueesta Antti Korhonen ja pelinjohtaja Teemu Körkkö olivat mukana menossa.
Vimpelin Vedosta all stars -paitaa kunniakkaasti kantoivat Juho Heikkala ja Janne Mäkelä.
PattU-miehistä Sigge oli kutsunut mukaan Paavo Pellon, Simo Rahusen, Aleksi Mäkelän ja jokaisessa all stars -ottelussa pelanneen Marko Rasinkaankaan