Linkki lähtölistaan: YKEnsilumiLahtolista.htm
© Helaalan Tulos
Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; N16; N50; M14; N18; N20; N40; NYL; M60; M16; M50; M40; M18; M20; MYL | ||||
Nro | Lähtöaika | Nimi | Seura | Fis-Pisteet |
Naiset 10 vuotta 2 km V | ||||
3 | 11:01:30 | Lotta Pietikäinen | Haapajärven Kiilat | |
4 | 11:02:00 | Lily Räty | Kiuruveden Urheilijat | |
5 | 11:02:30 | Eerika Hokajärvi | Viitasaaren Viesti | |
6 | 11:03:00 | Iida Siponen | Kiuruveden Urheilijat | |
7 | 11:03:30 | Iisa Klaavuniemi | Yli-Iin Naseva | |
Miehet 10 vuotta 2 km V | ||||
10 | 11:05:00 | Oliver Huhtanen | Ylivieskan Kuula | |
11 | 11:05:30 | Aaro Haapakoski | Oulun Hiihtoseura | |
12 | 11:06:00 | Eddi Pietilä | Kokkolan Veikot | |
13 | 11:06:30 | Vilho Saari | Ylivieskan Kuula | |
14 | 11:07:00 | Alvar Junnikkala | Kalajoen Junkkarit | |
Naiset 12 vuotta 2 km V | ||||
18 | 11:09:00 | Nella Aho | Kaustisen Pohjan-Veikot | |
19 | 11:09:30 | Iida Raudaskoski | Oulun Hiihtoseura | |
20 | 11:10:00 | Eedith Törmänen | Haapaveden Urheilijat | |
21 | 11:10:30 | Elsa Paavola | Kaustisen Pohjan-Veikot | |
22 | 11:11:00 | Pinja Polet | Kalajoen Junkkarit | |
23 | 11:11:30 | Anna Siponen | Kiuruveden Urheilijat | |
24 | 11:12:00 | Elma Klaavuniemi | Yli-Iin Naseva | |
25 | 11:12:30 | Eeda Pietilä | Kokkolan Veikot | |
26 | 11:13:00 | Lilli Eerikäinen | Reisjärven Pilke | |
27 | 11:13:30 | Emilia Siponen | Kiuruveden Urheilijat | |
28 | 11:14:00 | Iida Koski-Vähälä | Ylivieskan Kuula | |
29 | 11:14:30 | Aino Myllylä | Kiuruveden Urheilijat | |
30 | 11:15:00 | Iida Harmaala | Haapajärven Kiilat | |
31 | 11:15:30 | Essi Kola | Kaustisen Pohjan-Veikot | |
Miehet 12 vuotta 2 km V | ||||
35 | 11:17:30 | Alex Hermans | Oravais IF | |
36 | 11:18:00 | Aapo Mattila | Himangan Urheilijat | |
37 | 11:18:30 | Peetu Polet | Kalajoen Junkkarit | |
38 | 11:19:00 | Veikka Sova | Oulun Hiihtoseura | |
39 | 11:19:30 | Eeli Similä | Kokkolan Veikot | |
40 | 11:20:00 | Eero Anttonen | Oulun Hiihtoseura | |
41 | 11:20:30 | Iivari Murto | Haapajärven Kiilat | |
42 | 11:21:00 | Nooa Peltola | Proski Oulu | |
43 | 11:21:30 | Heikki Saari | Ylivieskan Kuula | |
44 | 11:22:00 | Eino Kyösti | Himangan Urheilijat | |
45 | 11:22:30 | Oliver Rahja | Kalajoen Junkkarit | |
46 | 11:23:00 | Evald Peltola | Ylivieskan Kuula | |
47 | 11:23:30 | Eino Kinnunen | Kokkolan Veikot | |
Naiset 14 vuotta 4 km V | ||||
54 | 11:27:00 | Reeta Taskila | Haapaveden Urheilijat | |
55 | 11:27:30 | Scarlett Saarinen | Pyhäjärven Pohti | |
56 | 11:28:00 | Hilda Peltola | Proski Oulu | |
57 | 11:28:30 | Annika Heikkinen | Kainuun Hiihtoseura | |
58 | 11:29:00 | Neea Murto | Haapajärven Kiilat | |
59 | 11:29:30 | Ida Hänninen | Ski Jyväskylä | |
60 | 11:30:00 | Matilda Hermans | Oravais IF | |
61 | 11:30:30 | Iida Paavola | Kaustisen Pohjan-Veikot | |
62 | 11:31:00 | Sofi Rinta | Oulun Hiihtoseura | |
63 | 11:31:30 | Ruuth Törmänen | Haapaveden Urheilijat | |
64 | 11:32:00 | Lyyli Niinikoski | Kokkolan Veikot | |
65 | 11:32:30 | Peppi Poutanen | Visa Ski Team Kemi | |
66 | 11:33:00 | Pihla Anttila | Haapaveden Urheilijat | |
Naiset 16 vuotta 4 km V | ||||
70 | 11:35:00 | Saaga Sassi | Limingan Niittomiehet | |
71 | 11:35:30 | Iina Kiiskilä | Kokkolan Veikot | |
72 | 11:36:00 | Maiju Palosaari | Limingan Niittomiehet | |
73 | 11:36:30 | Sanni Tyyskä | Haapaveden Urheilijat | |
74 | 11:37:00 | Silja Ylikauppila | Alavieskan Viri | |
75 | 11:37:30 | Alma Junnikkala | Kalajoen Junkkarit | |
76 | 11:38:00 | Laura Aho | Reisjärven Pilke | |
77 | 11:38:30 | Anni Naumanen | Oulun Hiihtoseura | |
78 | 11:39:00 | Jenni Piirainen | Kainuun Hiihtoseura | |
Naiset 50 vuotta 4 km V | ||||
80 | 11:40:00 | Marjo Ena | IK Falken | |
81 | 11:40:30 | Tarja Viertorinne | Kiuruveden Urheilijat | |
Miehet 14 vuotta 4 km V | ||||
84 | 11:42:00 | Kalle Huhdankoski | Härmänseudun Hiihtäjät | |
85 | 11:42:30 | Matias Latomaa | Proski Oulu | |
86 | 11:43:00 | Jaakko Vuotila | Himangan Urheilijat | |
87 | 11:43:30 | Hannes Wägar | IF Minken | |
88 | 11:44:00 | Arttu Juola | Oulun Hiihtoseura | |
89 | 11:44:30 | Elias Sundberg | IF Minken | |
Naiset 18 vuotta 6 km V | ||||
101 | 11:50:30 | Miina Koivisto | Kalajoen Junkkarit | 245.19 D |
102 | 11:51:00 | Wilma Hjerpe | IF Minken | 238.86 D |
103 | 11:51:30 | Signe Jakobsson | IF Minken | 190.91 D |
Naiset 20 vuotta 6 km V | ||||
106 | 11:53:00 | Ida Roponen | Visa Ski Team Kemi | |
107 | 11:53:30 | Jenni Kukkola | Ylivieskan Kuula | 349.49 D |
108 | 11:54:00 | Enni-Sofia Saari | Ylivieskan Kuula | 160.34 D |
Naiset 40 vuotta 6 km V | ||||
110 | 11:55:00 | Sanna Myllylahti | Ylivieskan Kuula | |
Naiset 6 km V | ||||
114 | 11:57:00 | Aada Peltola | Ylivieskan Kuula | 269.46 D |
115 | 11:57:30 | Henna Rautiainen | Team Skiers | 222.81 D |
116 | 11:58:00 | Petra Torvinen | Liperin Hiihtoseura | 177.83 D |
117 | 11:58:30 | Anna-Kaisa Saari | Ylivieskan Kuula | 163.47 D |
118 | 11:59:00 | Tiia Huuskonen | Viitasaaren Viesti | 139.49 D |
119 | 11:59:30 | Eerika Konu | Kokkolan Veikot | 127.26 D |
120 | 12:00:00 | Roosa Juuska | Team Skiers | 119.73 D |
Miehet 60 vuotta 6 km V | ||||
123 | 12:01:30 | Markku Isokoski | Ylivieskan Kuula | |
124 | 12:02:00 | Mikko Kinnunen | Vetelin Urheilijat | |
125 | 12:02:30 | Tom Rosenlund | Pargas IF | |
126 | 12:03:00 | Jari Mäkelä | Keuruun Kisailijat | |
127 | 12:03:30 | Lauri Jaakola | Alavieskan Viri | |
Miehet 16 vuotta 6 km V | ||||
130 | 12:05:00 | Hannes Sundberg | IF Minken | |
131 | 12:05:30 | Ossi Turunen | Oulun Hiihtoseura | |
132 | 12:06:00 | Atte Huhtanen | Ylivieskan Kuula | |
133 | 12:06:30 | Eetu Juola | Oulun Hiihtoseura | |
134 | 12:07:00 | Arttu Ritvanen | Kiuruveden Urheilijat | |
135 | 12:07:30 | Niko Liuska | Oulun Hiihtoseura | |
136 | 12:08:00 | Niilo Kouvalainen | Kiuruveden Urheilijat | |
137 | 12:08:30 | Topias Vuorela | IF Minken | |
Miehet 50 vuotta 10 km V | ||||
168 | 12:24:00 | Tommy Haglund | IF Åsarna | |
169 | 12:24:30 | Vesa Moilanen | Ylivieskan Kuula | |
170 | 12:25:00 | Stefan Grannas | Vörå IF | |
171 | 12:25:30 | Jukka-Pekka Ojala | Ylivieskan Kuula | |
Miehet 40 vuotta 10 km V | ||||
174 | 12:27:00 | Jarkko Koski-Vähälä | Ylivieskan Kuula | |
175 | 12:27:30 | Eero Juola | Oulun Hiihtoseura | |
176 | 12:28:00 | Jussi Mökkönen | Ylivieskan Kuula | |
177 | 12:28:30 | Roni Knuutila | Ylivieskan Kuula | |
Miehet 18 vuotta 10 km V | ||||
180 | 12:30:00 | Jaakko Kyllönen | Kainuun Hiihtoseura | |
181 | 12:30:30 | Tuukka Törnvall | Kalajoen Junkkarit | |
182 | 12:31:00 | Olli Kouvalainen | Kiuruveden Urheilijat | |
Miehet 20 vuotta 10 km V | ||||
185 | 12:32:30 | Mikko Pietarila | Ylivieskan Kuula | |
186 | 12:33:00 | Antti Huttunen | Alavieskan Viri | |
187 | 12:33:30 | Roope Sassi | Iin Urheilijat | |
188 | 12:34:00 | Jimi Leppälä | Ylivieskan Kuula | 308.04 D |
189 | 12:34:30 | Eetu Takomo | SkiTeam 105 | 239.24 D |
190 | 12:35:00 | Antti Harjuhaahto | Team Skiers | 191.05 D |
Miehet 10 km V | ||||
193 | 12:36:30 | Roni Etelämäki | Toholammin Urheilijat | |
194 | 12:37:00 | Timo Pikkarainen | Kokkolan Veikot | |
195 | 12:37:30 | Lauri Peltoniemi | Saloisten Reipas | |
196 | 12:38:00 | Viljam Knif | Saarijärven Pullistus | |
197 | 12:38:30 | Pertti Heinonen | Ylivieskan Kuula | |
198 | 12:39:00 | Veikka Heinonen | Kokkolan Veikot | |
199 | 12:39:30 | Santeri Mäkelä | Himangan Urheilijat | 265.08 D |
200 | 12:40:00 | Eero Mannila | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 205.05 D |
201 | 12:40:30 | Petteri Kymäläinen | Kuusamon Erä-Veikot | 104.49 D |
202 | 12:41:00 | Johannes Vuorela | IF Minken | 61.06 D |
ExTime