Seurakisan tulokset 6.6
YleisurheiluJulkaistu: 08.06.2022 08.00

Seurakisan tulokset 6.6

Juoksut

Sijoitus

Tytöt 5v 40m

Aika

1

Iisariia Paavonperä

9.12

2

Beata Kangas

9.74

3

Inna Jaakola

10.10

3

Fanni Eerola

10.10

5

Emma Tienhaara

10.12

6

Pihla Hietala

10.23

7

Peppi Sorvoja

10.32

8

Vilma Partala

10.43

9

Jenna Halmetoja

11.04

10

Minttu Suominen

11.91

11

Sofia Ahtiainen

12.05

12

Saga Ahtiainen

17.97

Sijoitus

Tytöt 6v 40m

Aika

1

Pinja Utriainen

8.44

2

Tilda Heinonen

8.98

3

Inari Paavonperä

9.06

4

Johanna Heinola

9.46

5

Kerttu Aho

9.47

6

Kiira Kortelainen

9.68

7

Jasmin Lahtinen

9.68

8

Helvi Rieskaniemi

9.74

9

Enni Visuri

9.90

10

Amira Khazzan

10.10

11

Elsa Eerola

10.17

12

Ilona Silvola

10.18

Sijoitus

Tytöt 7v 40m

Aika

1

Fiia Myllylahti

8.23

2

Ella-Maria Kiljala

8.39


3

Viia Pennanen

8.41

4

Anette Jussila

8.89

5

Sesilia Kähkönen

9.08

6

Eimi Nikula

9.28

7

Senja Hietala

9.37

8

Elli Hirvelä

9.39

9

Henni Hietala

9.48

10

Enna Hietapelto

9.60

Sijoitus

Tytöt 8v 60m

Aika

1

Alisa Tienhaara

10.68

2

Emmi Halmetoja

11.65

3

Vilja Ekdal

11.94

4

Vilja Timlin

12.50

5

Lyyli Hyyppä

13.04

Sijoitus

Tytöt 9v 60m

Aika

1

Linea Sivula

10.53

2

Venla Syrjälä

10.78

3

Saaga Myllylahti

10.81

4

Aava Pennanen

10.96

5

Sanni Viitamaa

11.22

6

Senni Nikula

11.29

7

Erin Kinnunen

11.57

8

Anniina Laakkonen

11.83

9

Aino Silvola

12.79

10

Hilma Aho

12.80

11

Iita Korkiakoski

12.86


Sijoitus

Pojat 5v 40m

Aika

1

Jaska Hyyppä

10.50

2

Valtteri Kortelainen

10.62

3

Mikael Karjalainen

10.88

4

Topias Vaahtera

10.92

5

Eelis Ekhdal

11.52

6

Valtti Hirvelä

12.15

7

Taisto Naumanen

13.18

8

Elmo Hietapelto

13.95

9

Niilo Salmela

13.96

Sijoitus

Pojat 6v 40m

Aika

1

Daniel Haapala

9.03

2

Eemi Kreivi

9.89

Sijoitus

Pojat 7v 40m

Tulos

1

Elia Sivula

7.79

2

Arttu Nikula

8.10

3

Hugo Partala

8.38

4

Halti Heinonen

9.12

5

Joona Halmetoja

9.52

6

Masi Hämäläinen

10.12

Sijoitus

Pojat 8v 60m

Aika

1

Eino Ukonsaari

12.14

2

Lenni Tienhaara

14.96

Sijoitus

Pojat 9v 60m

Aika

1

Matias Kekkonen

11.19


2

Elias Nieminen

13.02

Sijoitus

Pojat 10v 60m

Aika

1

Ossian Sivula

9.79

2

Oskari Pahkala

10.15

Sijoitus

Pojat 11v 60m

Aika

1

Iisak Sivula

9.66

2

Aleksi Laakkonen

10.81

Sijoitus

Yli 12v pojat 60m

Aika

1

Lukas Kekkonen

9.94

Pituushyppy

Sijoitus

Tytöt 5v pituus

Tulos

1

Beata Kangas

1.91m

2

Emma Tienhaara

1.85m

3

Vilma Partala

1.83m

4

Pihla Hietala

1.64m

5

Fanni Eerola

1.50m

6

Peppi Sorvoja

1.44m

7

Iita Rieskaniemi

1.40m

8

Sofia Ahtiainen

1.39m

9

Minttu Suominen

1.20m

10

Iisariia Paavonperä

1.09

11

Inna Jaakola

0.97m

12

Saga Ahtiainen

0.87m


Sijoitus

Tytöt 6v pituus

Tulos

1

Enni Visuri

2.05m

2

Inari Paavonperä

1.98m

3

Elsa Eerola

1.92m

4

Tilda Heinonen

1.87m

5

Pinja Utriainen

1.85m

6

Kiira Kortelainen

1.80m

7

Helvi Rieskaniemi

1.63m

8

Ilona Silvola

1.53m

9

Jasmin Lahtinen

1.50m

10

Amira Khazzan

1.23m

Sijoitus

Tytöt 7v pituus

Tulos

1

Vanessa Utriainen

2.68m

2

Viia Pennanen

2.22m

3

Eimi Nikula

2.13m

4

Ella-Maria Kiljala

2.12m

5

Anette Jussila

2.00m

6

Henni Hietala

2.00m

7

Enna Hietapelto

1.90m

8

Fiia Myllylahti

1.89m

9

Sesilia Kähkönen

1.73m

10

Elli Hirvelä

1.73m

Sijoitus

Tytöt 8v pituus

Tulos

1

Alisa Tienhaara

2.94m

2

Vilja Ekdal

2.51m

3

Emmi Halmetoja

2.39m

4

Lyyli Hyyppä

1.97m


Sijoitus

Tytöt 9v pituus

Tulos

1

Saaga Myllylahti

2.97m

2

Linea Sivula

2.96m

3

Aava Pennanen

2.74m

4

Venla Syrjälä

2.70m

5

Sanni Viitamaa

2.61m

6

Erin Kinnunen

2.60m

7

Senni Nikula

2.43m

8

Anniina Laakkonen

2.38m

9

Aino Silvola

2.21m

10

Hilma Aho

1.99m

11

Iita Korkiakoski

1.73m

Sijoitus

Pojat 5v pituus

Tulos

1

Jaska Hyyppä

1.92m

2

Topias Vaahtera

1.90m

3

Eelis Ekdal

1.72m

4

Valtteri Kortelainen

1.52m

5

Niilo Salmela

1.52m

6

Taisto Naumanen

1.20m

7

Mikael Karjalainen

1.19m

Sijoitus

Pojat 6v pituus

Tulos

1

Eemi Kreivi

1.72m

Sijoitus

Pojat 7v pituus

Tulos

1

Elia Sivula

2.76m

2

Hugo Partala

2.43m

3

Arttu Nikula

2.39m


4

Masi Hämäläinen

1.99m

5

Halti Heinonen

1.93m

Sijoitus

Pojat 8v pituus

Tulos

1

Eino Ukonsaari

2.11m

2

Lenni Tienhaara

1.61m

Sijoitus

Pojat 9v pituus

Tulos

1

Elias Nieminen

2.26m

Sijoitus

Pojat 10v pituus

Tulos

1

Ossian Sivula

3.48m

2

Oskari Pahkala

3.36m

Sijoitus

Pojat 11v pituus

Tulos

1

Iisak Sivula

3.53

2

Aleksi Laakkonen

2.77

Sijoitus

Yli 12v pojat60m

Tulos

1

Lukas Kekkonen

2.82