Juoksut
Sijoitus | Tytöt 5v 40m | Aika |
1 | Iisariia Paavonperä | 9.12 |
2 | Beata Kangas | 9.74 |
3 | Inna Jaakola | 10.10 |
3 | Fanni Eerola | 10.10 |
5 | Emma Tienhaara | 10.12 |
6 | Pihla Hietala | 10.23 |
7 | Peppi Sorvoja | 10.32 |
8 | Vilma Partala | 10.43 |
9 | Jenna Halmetoja | 11.04 |
10 | Minttu Suominen | 11.91 |
11 | Sofia Ahtiainen | 12.05 |
12 | Saga Ahtiainen | 17.97 |
Sijoitus | Tytöt 6v 40m | Aika |
1 | Pinja Utriainen | 8.44 |
2 | Tilda Heinonen | 8.98 |
3 | Inari Paavonperä | 9.06 |
4 | Johanna Heinola | 9.46 |
5 | Kerttu Aho | 9.47 |
6 | Kiira Kortelainen | 9.68 |
7 | Jasmin Lahtinen | 9.68 |
8 | Helvi Rieskaniemi | 9.74 |
9 | Enni Visuri | 9.90 |
10 | Amira Khazzan | 10.10 |
11 | Elsa Eerola | 10.17 |
12 | Ilona Silvola | 10.18 |
Sijoitus | Tytöt 7v 40m | Aika |
1 | Fiia Myllylahti | 8.23 |
2 | Ella-Maria Kiljala | 8.39 |
3 | Viia Pennanen | 8.41 |
4 | Anette Jussila | 8.89 |
5 | Sesilia Kähkönen | 9.08 |
6 | Eimi Nikula | 9.28 |
7 | Senja Hietala | 9.37 |
8 | Elli Hirvelä | 9.39 |
9 | Henni Hietala | 9.48 |
10 | Enna Hietapelto | 9.60 |
Sijoitus | Tytöt 8v 60m | Aika |
1 | Alisa Tienhaara | 10.68 |
2 | Emmi Halmetoja | 11.65 |
3 | Vilja Ekdal | 11.94 |
4 | Vilja Timlin | 12.50 |
5 | Lyyli Hyyppä | 13.04 |
Sijoitus | Tytöt 9v 60m | Aika |
1 | Linea Sivula | 10.53 |
2 | Venla Syrjälä | 10.78 |
3 | Saaga Myllylahti | 10.81 |
4 | Aava Pennanen | 10.96 |
5 | Sanni Viitamaa | 11.22 |
6 | Senni Nikula | 11.29 |
7 | Erin Kinnunen | 11.57 |
8 | Anniina Laakkonen | 11.83 |
9 | Aino Silvola | 12.79 |
10 | Hilma Aho | 12.80 |
11 | Iita Korkiakoski | 12.86 |
Sijoitus | Pojat 5v 40m | Aika |
1 | Jaska Hyyppä | 10.50 |
2 | Valtteri Kortelainen | 10.62 |
3 | Mikael Karjalainen | 10.88 |
4 | Topias Vaahtera | 10.92 |
5 | Eelis Ekhdal | 11.52 |
6 | Valtti Hirvelä | 12.15 |
7 | Taisto Naumanen | 13.18 |
8 | Elmo Hietapelto | 13.95 |
9 | Niilo Salmela | 13.96 |
Sijoitus | Pojat 6v 40m | Aika |
1 | Daniel Haapala | 9.03 |
2 | Eemi Kreivi | 9.89 |
Sijoitus | Pojat 7v 40m | Tulos |
1 | Elia Sivula | 7.79 |
2 | Arttu Nikula | 8.10 |
3 | Hugo Partala | 8.38 |
4 | Halti Heinonen | 9.12 |
5 | Joona Halmetoja | 9.52 |
6 | Masi Hämäläinen | 10.12 |
Sijoitus | Pojat 8v 60m | Aika |
1 | Eino Ukonsaari | 12.14 |
2 | Lenni Tienhaara | 14.96 |
Sijoitus | Pojat 9v 60m | Aika |
1 | Matias Kekkonen | 11.19 |
2 | Elias Nieminen | 13.02 |
Sijoitus | Pojat 10v 60m | Aika |
1 | Ossian Sivula | 9.79 |
2 | Oskari Pahkala | 10.15 |
Sijoitus | Pojat 11v 60m | Aika |
1 | Iisak Sivula | 9.66 |
2 | Aleksi Laakkonen | 10.81 |
Sijoitus | Yli 12v pojat 60m | Aika |
1 | Lukas Kekkonen | 9.94 |
Pituushyppy
Sijoitus | Tytöt 5v pituus | Tulos |
1 | Beata Kangas | 1.91m |
2 | Emma Tienhaara | 1.85m |
3 | Vilma Partala | 1.83m |
4 | Pihla Hietala | 1.64m |
5 | Fanni Eerola | 1.50m |
6 | Peppi Sorvoja | 1.44m |
7 | Iita Rieskaniemi | 1.40m |
8 | Sofia Ahtiainen | 1.39m |
9 | Minttu Suominen | 1.20m |
10 | Iisariia Paavonperä | 1.09 |
11 | Inna Jaakola | 0.97m |
12 | Saga Ahtiainen | 0.87m |
Sijoitus | Tytöt 6v pituus | Tulos |
1 | Enni Visuri | 2.05m |
2 | Inari Paavonperä | 1.98m |
3 | Elsa Eerola | 1.92m |
4 | Tilda Heinonen | 1.87m |
5 | Pinja Utriainen | 1.85m |
6 | Kiira Kortelainen | 1.80m |
7 | Helvi Rieskaniemi | 1.63m |
8 | Ilona Silvola | 1.53m |
9 | Jasmin Lahtinen | 1.50m |
10 | Amira Khazzan | 1.23m |
Sijoitus | Tytöt 7v pituus | Tulos |
1 | Vanessa Utriainen | 2.68m |
2 | Viia Pennanen | 2.22m |
3 | Eimi Nikula | 2.13m |
4 | Ella-Maria Kiljala | 2.12m |
5 | Anette Jussila | 2.00m |
6 | Henni Hietala | 2.00m |
7 | Enna Hietapelto | 1.90m |
8 | Fiia Myllylahti | 1.89m |
9 | Sesilia Kähkönen | 1.73m |
10 | Elli Hirvelä | 1.73m |
Sijoitus | Tytöt 8v pituus | Tulos |
1 | Alisa Tienhaara | 2.94m |
2 | Vilja Ekdal | 2.51m |
3 | Emmi Halmetoja | 2.39m |
4 | Lyyli Hyyppä | 1.97m |
Sijoitus | Tytöt 9v pituus | Tulos |
1 | Saaga Myllylahti | 2.97m |
2 | Linea Sivula | 2.96m |
3 | Aava Pennanen | 2.74m |
4 | Venla Syrjälä | 2.70m |
5 | Sanni Viitamaa | 2.61m |
6 | Erin Kinnunen | 2.60m |
7 | Senni Nikula | 2.43m |
8 | Anniina Laakkonen | 2.38m |
9 | Aino Silvola | 2.21m |
10 | Hilma Aho | 1.99m |
11 | Iita Korkiakoski | 1.73m |
Sijoitus | Pojat 5v pituus | Tulos |
1 | Jaska Hyyppä | 1.92m |
2 | Topias Vaahtera | 1.90m |
3 | Eelis Ekdal | 1.72m |
4 | Valtteri Kortelainen | 1.52m |
5 | Niilo Salmela | 1.52m |
6 | Taisto Naumanen | 1.20m |
7 | Mikael Karjalainen | 1.19m |
Sijoitus | Pojat 6v pituus | Tulos |
1 | Eemi Kreivi | 1.72m |
Sijoitus | Pojat 7v pituus | Tulos |
1 | Elia Sivula | 2.76m |
2 | Hugo Partala | 2.43m |
3 | Arttu Nikula | 2.39m |
4 | Masi Hämäläinen | 1.99m |
5 | Halti Heinonen | 1.93m |
Sijoitus | Pojat 8v pituus | Tulos |
1 | Eino Ukonsaari | 2.11m |
2 | Lenni Tienhaara | 1.61m |
Sijoitus | Pojat 9v pituus | Tulos |
1 | Elias Nieminen | 2.26m |
Sijoitus | Pojat 10v pituus | Tulos |
1 | Ossian Sivula | 3.48m |
2 | Oskari Pahkala | 3.36m |
Sijoitus | Pojat 11v pituus | Tulos |
1 | Iisak Sivula | 3.53 |
2 | Aleksi Laakkonen | 2.77 |
Sijoitus | Yli 12v pojat60m | Tulos |
1 | Lukas Kekkonen | 2.82 |
07.09.2022 19.25 | Alueelliset nuorten maajoukkue leiritykset |
07.09.2022 19.09 | Ylivieskan Kuula seuracupin B-sarjassa sijalla 28 |
01.09.2022 09.21 | Iida Koski-Vähälä keihään ykköseksi Kannuksessa |
26.08.2022 08.46 | Peetu Mastokangas ja Siiri Ikäläinen ykkösiä Kokkolassa |
24.08.2022 08.43 | Iida Koski-Vähälä ja Riku Utriainen Himangan Sadonkorjuissa voittoihin |
20.08.2022 08.38 | Peppi Mastokangan kolmiloikan ykkönen Kälviällä |