ILMOITTAUTUNEET JOUKKUEET

XXVII Koululaisten maakuntaviestiin on ilmoittautunut 31 joukketta

3 joukketta: Ylivieska, Uusikaarlepyy

2 joukkuetta: Kalajoki, Kruunupyy, Nivala, Kokkola, Haapavesi, Kaustinen

1 joukkue: Pietarsaari, Halsua, Sievi, Kannus, Reisjärvi, Haapajärvi, Oulainen, Alavieska,Himanka, Raahe, Veteli, Lohtaja, Toholampi

Kesk-Pohjanmaan koululaisten XXVII maakuntaviesti 2022
Paikka: Ylivieska Huhmarin hiihtokeskus
Numero Joukkue 1 osuus 2 osuus 3 osuus 4 osuus 5 osuus 6 osuus 7 osuus 8 osuus
1 Kalajoki 1 Oscar Rahja Elina Annala Oliver Rahja Aada Junnikkala Atte Kähtävä Lotta Oja Atte Rautakoski Alma Junnikkala
2 Pietarsaari 1 Miro Auvinen Amanda Grannas Alvin Halmesmäki Adela Brännbacka Vidar Halmesmäki Amanda Sandnäs Elmer Halmesmäki Wilma Grannas
3 Kruunupyy 1 Emil Hahtokari Frida Nyberg Andre Dahlnäs Lina Myrskog Einar Björkfors Alva Svenlin Filip Dahlnäs Vilma Hahtokri
4 Nivala 1 Onni Heiskanen Amanda Uusivirta Aarno Ohtamaa Seelia Saarimaa Pessi Heiskanen Ella Ojala Nuutti Ohtamaa Matleena Ohtamaa
5 Halsua 1 Iisakki Jussinmäki Ansa Kanala Ringa-Ilona Jylhä Siru Koskela Joose Malvisto Mette Kanala Teemu Simoinen Silla Tuominiemi
6 Ylivieska 1 Atte Huhtanen Iida Koski-Vähälä Niko Niemi Soila Hyväri Iisakki Lindgren Maaria Lindgren Eemeli Kukkola Wilma Pihlajamaa
7 Sievi 1 Benjami Viljamaa Nita Peltokorpi Frans Korkeakangas Eetla Silver Jarkko Peltokorpi Karita Valtonen Albert Viljamaa Mireka Valtonen
9 Kokkola 1 Juho Porvari Eeda Pietilä Iivo Fränti Mona Vertanen Alina Lidsle Tessa Herronen Santeri Kallio Lotta Järvinen
10 Haapavesi 1 Aapo Anttila Eedith Törmänen Asla Anttila Ruuth Törmänen Akseli Ylikauma Martta Pekkala Reetta Taksila Vilja Pekkala
11 Kannus 1 Matias Mutka Sara Nissilä Eliel Tuikkanen Adele Tuikkanen Nuutti Humaljoki Elmiina Katajalaakso Oliver Lastikka Iina Lastikka
12 Reisjärvi 1 Meea Haikara Milla Lokkila Lilli Eerikäinen Venla Nisula Leo Rautio Emma Parkkila Laura Aho Laura Eerikäinen
13 Haapajärvi 1 Ilmari Kokkoniemi Iida Harmaala Luukas Tiitto Sandra Tiitto Paavo Kokkoniemi Neea Murto Eetu Ahola Veera Leskelä
14 Himanka 1 Joonas Pernu Elsa Kyösti Eemeli Aarnio Ronja Aarnio Aapo Mattila Susanna Ruusunen Jaakko Vuotila Sofia Ruusunen
15 Oulainen 1 Ilja Veteläinen Aana Veteläinen Emil Pauna Iida Putila Saaga Pauna Sanni Tyyskä Veeti Putila Pinja Salmela
16 Alavieska 1 Aleksi Hannula Meri Leppiniemi Aleksi Alatalo Alisa Alatalo Aukusti Hannula Viola Suvanto Johan Alatalo Noora Isotalus
17 Kaustinen 1 Sisu Peltoniemi Nella Aho Essi Kola Ella Pesola Iida Paavola Liina-Maija Hietala Elmeri Hietala Kerttu Känsälä
18 Raahe 1 Joonas Jarkko Anni Kitinprami Iivo Tuovila Fanni Sorvari Jitta Laitinen Sini Harjuhaahto Lauri Korpela Kiia Kuusikko
19 Veteli 1 Kasper Björkbacka Nuppu Mikkola Martti Niininen Aina Vähäkainu Leevi Niininen Alexina Latomaa Lauri Niininen Inka Niemi
20 Lohtaja 1 Eemeli Lieska Ellen Heikkilä Luka Heikkilä Ruut Haverinen Niko Korvela Riina Heikkilä Eemeli Jukkola Tinja Pajunpää
21 Toholampi 1 Eila Syri Neea Pinola Akseli Kotila Milena Kangasvieri Hugo Hopeavuori Saana Remesaho Viljami Kotila Iina Rantakangas
22 Uusikaarlepyy 1 Melker Wikblom Ella Nilsson Nico Ekholm Ellinor Forsman Tobias Cederholm Sara Cederholm Adam Holm Signe Jakobsson
23 Kalajoki 2 Tuukka Törnvall Pinja Polet Emil Kähtävä Martta Niemelä Joonatan Jaatinen Ylva Junnikkala Julius Juola Helmi Vasankari
24 Kruunupyy 2 Ellen Nyberg Siri Biskop Emil Skogvik Lovisa Myrskog Cevin Spets Elsie Björkfors Ellen Biskop Wilma Nyberg
25 Nivala 2 Oskari Uusivirta Soili Heiskanen Jooa Saarimaa Aada Eskola Niilo Haikara Kaisa Saukko Olavi Uusivirta Minja Kivioja
26 Ylivieska 2 Samuel Huttunen Saaga Myllylahti Heikki Saari Lyydia Rautakoski Lennart Nukari Vilma Vuotila Oskari Kippola Helmi Hietanen
27 Kokkola 2 Teemu Nuolioja Aada Lakanen Veikka Viljamaa Sanni Suomu Toivo Porvari Lyyli Niinikoski Mette Kleemola Iina Kiiskilä
28 Haapavesi 2 Oliver Vinkki Elisa Koskela Aatu Jylänki Pihla Anttila Petteri Karsikas Vilja Pekkala Ilmari Karsikas Nanna Mäkitalo
29 Kaustinen 2 Atte Löfbacka Essi Heitto Oiva Harju Elsa Paavola Frans Harju Rebekka Känsälä Maisa Peltoniemi Anniina Kola
30 Uusikaarlepyy 2 Sander Wikblom Alva Kangas Sigge Ahlfors Agnes Sundvik Wilhelm Åkerman Kajsa Ekholm Robin Liljeqvist Emilia Liljeqvist
31 Ylivieska 3 Jami Sipilä Iina Jylhä Arttu Kukkola Senni Moilanen Aleksi Manninen Sylvi Rautakoski Luukas Vähätiitto Saaga Kähkönen
32 Uusikaarlepyy 3 Eddie Wikblom Ylva Wikblom Josef Sandström Isa Calde'n Thea Wikblom Alicia Isaksson Venla Backlund Matleena Ohtamaa