Kalajokilaakson iltarastien tulokset ja väliajat 8.5.2018
9.5.2018 12:07 Uutiset / Pääsivusto

Sprinttisuunnistus Ylivieskan Jokirannan koulukeskuksessa ja Kaisaniemessä, ratamestarina Ylivieskan Kuulan Antti Isokääntä. Suorituksia kirjattiin 114.

Rastiväliajat liitteenä:
väliajat 8.5.2018.pdf

Rata A

(Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Linna Matti                   S-JKL                              18:20          
   2. Alasuvanto Joni               KaJu                               19:19    +00:59
   3. Isokoski Teppo                KoS                                19:32    +01:12
   4. Vähäsöyrinki Erkki            NiS                                19:34    +01:14
   5. Tuomaala Mikko                -                                  19:56    +01:36
   6. Vedenpää Teemu                RasTiimi                           20:46    +02:26
   7. Nivala Jarmo                  YlivKu                             21:53    +03:33
   8. Heinonen Pertti               RST Ruoste                         21:54    +03:34
   9. Brax Ville-Petteri            YlivKu                             22:02    +03:42
  10. Hautakoski Jarkko             YlivKu                             22:27    +04:07
  11. Jylkkä Marko                  YlivKu                             22:48    +04:28
  12. Hyvönen Robert                RasTiimi                           22:50    +04:30
  13. Niskanen Tapani               YlivKu                             22:51    +04:31
  14. Hautamäki Teuvo               NiS                                23:22    +05:02
  15. Haikara Vesa                  NiS                                23:55    +05:35
  16. Korhonen Suoma                -                                  24:09    +05:49
  17. Lassila Päivi                 RasTiimi                           24:38    +06:18
  18. Piispanen Reima               HaapavU                            24:45    +06:25
  19. Sipilä Jarkko                 YlivKu                             25:17    +06:57
  20. Hyväri Lauri                  -                                  25:56    +07:36
  21. Lind Sune                     Falken                             26:03    +07:43
  22. Tiitto Katariina              RasTiimi                           26:07    +07:47
  23. Marjakangas Kari              YlivKu                             26:10    +07:50
  24. Uusivirta Yrjö                NivU                               26:28    +08:08
  25. Hautala Heikki                NiS                                26:29    +08:09
  26. Harju Jouni                   YlivKu                             27:00    +08:40
  27. Mustola Esa-Pekka             YlivKu                             27:05    +08:45
  28. Rättyä Atte                   YlivKu                             27:08    +08:48
  29. Karstunen Hannu               HaapavU                            27:44    +09:24
  30. Pihlajamaa Susanna            YlivKu                             28:09    +09:49
  31. Jylkkä Miro                   YlivKu                             29:27    +11:07
  32. Strömmer Matti                YlivKu                             31:58    +13:38
  33. Hyvönen Jaana                 RasTiimi                           32:04    +13:44
  34. Hyvönen Riina                 RasTiimi                           32:08    +13:48
  35. Linna Linda                   -                                  41:01    +22:41
  35. Kiviahde Kaija                -                                  41:01    +22:41
  37. Oja Jorma                     NiS                                42:02    +23:42
  38. Allonen Kari                  NiS                                42:56    +24:36
  39. Asunmaa Hannu                 NiS                                43:05    +24:45
             

Rata B

(Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Jutila Simo                                                      16:13          
   2. Vilminko Pauli                SiSe                               16:58    +00:45
   3. Männisto Joona                OuHu                               17:21    +01:08
   4. Törmikoski Tiina              SiSe                               17:32    +01:19
   5. Nikunen Jari                  KaJu                               18:14    +02:01
   6. Jylkkä Markku                 YlivKu                             18:38    +02:25
   7. Helander Jarmo                NiS                                19:47    +03:34
   8. Törmikoski Päivi              SiSe                               19:50    +03:37
   9. Mäkelä Timo                   YlivKu                             20:09    +03:56
  10. Ojala Matti                   Ylivieska                          20:41    +04:28
  11. Koutonen Arto                 YlivKu                             21:42    +05:29
  12. Hietaharju Anssi              OTaru                              21:50    +05:37
  13. Kurikkala Sirkku              KaJu                               22:00    +05:47
  14. Heikkilä Sami                 YlivKu                             23:09    +06:56
  15. Heikkilä Niina                YlivKu                             23:26    +07:13
  16. Nivala Sari                   YlivKu                             23:38    +07:25
  17. Ekdahl Annikka                NiS                                24:09    +07:56
  18. Yliluoma Timo                 YlivKu                             24:23    +08:10
  19. Piispanen Eija                HaapavU                            24:53    +08:40
  20. Salo Heli                                                        24:58    +08:45
  21. Haarala Jarmo                 YlivKu                             25:00    +08:47
  22. Harju Joona                   YlivKu                             25:37    +09:24
  23. Vuorio Veeles                                                    26:26    +10:13
  24. Uusivirta Asta                NivU                               27:21    +11:08
  25. Mikkilä Mauno                 NiS                                29:27    +13:14
  26. Kurikkala Anna                KaJu                               30:55    +14:42
  27. Korhonen Eero                 RasTiimi                           30:58    +14:45
  28. Lassila Risto                 RasTiimi                           31:39    +15:26
  29. Niskanen Erkki                SievSi                             31:43    +15:30
  30. Hautamäki Toivo               NiS                                31:59    +15:46
  31. Karstunen Rauni               HaapavU                            32:37    +16:24
  32. Seppälä Kari                  YlivKu                             36:26    +20:13
  32. Seppälä Maarit                YlivKu                             36:26    +20:13
  34. Marjakangas Sofia             Popula                             47:12    +30:59
  35. Siltala Sanni                 OTaru                              54:20    +38:07
  36. Siltala Sami                  OTaru                              54:25    +38:12
        

Rata Bh

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Perkkiö Hanna                 YlivKu                             11:34          
   2. Tiitto EIla                   RasTiimi                           13:31    +01:57
   3. Kneckt Essi                   YlivKu                             13:50    +02:16
   3. Kneckt Anne                   YlivKu                             13:50    +02:16
   5. Ryda Alena                    RasTiimi                           15:21    +03:47
   6. Kallio Otto                   Yliv Latu                          15:59    +04:25
   7. Kaltiainen Anu                YlivKu                             16:12    +04:38
   8. (nimetön)                                                        18:49    +07:15
   9. Vilminko Tuula                SiSe                               19:59    +08:25
  10. Järvi Pekka                   NiS                                20:27    +08:53

Rata C

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sipilä Jami                   YlivKu                             06:32          
   2. Nikunen Arttu                 KaJu                               07:16    +00:44
   3. Kallio Otto                   Ylivieskan Latu                    08:12    +01:40
   4. Kokkonen Santeri              YlivKu                             10:35    +04:03
   5. Niemelä Viljami               -                                  14:38    +08:06
   6. Savela Kasperi                YlivKu                             16:37    +10:05
   7. Savela Salli                  YlivKu                             16:40    +10:08

Rata RR

(Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Isokääntä Mico                YlivKu                             04:48          
   2. Jylkkä Miko                   YlivKu                             05:00    +00:12
   3. Pihlajamaa Wilma              YlivKu                             05:09    +00:21
   4. Hannula Anni                  RasTiimi                           07:16    +02:28
   5. Hannula Ville                 RasTiimi                           07:22    +02:34
   6. Vähäsöyrinki Jonne            NiS                                08:08    +03:20
   7. Kallio Olga                   Ylivieska                          08:44    +03:56
   8. Hannula Sofia                 RasTiimi                           09:20    +04:32
   9. Tiri Mona                     YlivKu                             09:57    +05:09
   9. Tiri Anne                     YlivKu                             09:57    +05:09
  11. Niemelä Viljami               -                                  11:07    +06:19
  12. Niemelä Vanamo                -                                  11:17    +06:29
  13. Kokkonen Ronja                YlivKu                             11:54    +07:06
  14. Hämäläinen Emma               YlivKu                             12:40    +07:52
  15. Oja Fiina                     YlivKu                             12:50    +08:02
  16. Orpana Joose                  YlivKu                             12:56    +08:08
  17. Ylitalo Anni                                                     30:47    +25:59

   
Lisää uutisia
Suunnistus
«  Tammikuu   »
Kategoriat